Про проект

Шановні жителі Миколаєва і області!

Даний проект присвячений темі брендінгу нашого регіону.

Тема аж ніяк не нова. Сумнівів в актуальності та користі брендінгу території вже давно не виникає. Територіальний брендінг — перевірений інструмент півищення туристичної та інвестиційної привабливості краю. Для тих, хто вперше знайомиться із темою, докладніше про актуальність брендінгу території можна прочитати тут.

Миколаїв — одне з перших міст України, в якому городяни активно включилися до розробки бренду. Ще в 2010-му році пройшла перша міська бренд-сесія. Читайте докладніше: літопис брендінгу Миколаєва.

C моменту початку роботи пройшло 5 років. Зроблено чимало, але остаточного результату немає, хоча проводилися дослідження, створювалися логотипи. І для цього є цілком об’єктивні причини. В Україні відомі десятки спроб брендувати регіон, та лише одиниці з них завершені успішно. Одна з таких спроб — в сусідній Херсонській області.

У листопаді 2014 ініціативна група з питань розвитку туризму Миколаївської обласної адміністрації ознайомилася з презентацією херсонських колег, які розробили бренд «Скіфське Сонце». Обговорили особливості і методологію розробки і було прийнято рішення використати даний досвід для консолідації зусиль миколаївців і якнайшвидшого завершення роботи над брендом, який допоможе в розвитку туризму Миколаївщини, зробить край більш привабливим для потенційних інвесторів.

Вважаємо за необхідне акцентувати увагу аудиторії на наступних питаннях, відповіді на які не є настільки простими, як може здатися:

Об’єкт брендування: місто або область?

Створюємо «логотип» або «бренд»?

Про те, що пропонується робити далі — читайте тут.