Особливості адміністративного устрою в Україні і поділ сфер впливу за принципом “місто» / «область» іноді грають з нами злий жарт.
І якщо даний поділ абсолютно нормально і зрозуміло чиновникам, то жителі і туристи зазвичай демонструють повне неприйняття подібних умовних кордонів.
Так у 2011-му році на бренд-сесії, присвяченій розробці бренду Херсона, учасників просили назвати сильні сторони міста, які бажано було б донести за допомогою бренда потенційному туристу.
Відповіді були наступними:
- Чорне та Азовське моря,
- смачні овочі / фрукти,
- найбільша в Європі пустеля,
- штучний ліс,
- Дніпровські плавні…
Але ж у місті немає ні лісу, ні моря, — здивувалися організатори. Зате була показовою реакція чиновників. Представники міської влади практично одразу втратили до проекту інтерес, в той час як представники адміністрації області одразу запропонували зробити на цьому акцент. Нагадаємо, що проект «Брендінг Херсонщини» — це громадська ініціатива, яка не має державного замовника.
У підсумку Херсонська область знайшла бренд, а місто Херсон залишилося ні з чим, і навіть було зроблено кілька спроб створити бренд міста, що залишилися без результату. Просте розуміння того, що місто також виграє від використання цього ж бренду, прийшло до херсонських розробників через роки.
Миколаївцям пропонується цей час заощадити і в питанні місто / область керуватися інтересами цільової аудиторії бренду.