Місто чи область?

Николаев и область

Николаев и область

Особливості адміністративного устрою в Україні і поділ сфер впливу за принципом “місто» / «область» іноді грають з нами злий жарт.

І якщо даний поділ абсолютно нормально і зрозуміло чиновникам, то жителі і туристи зазвичай демонструють повне неприйняття подібних умовних кордонів.

Так у 2011-му році на бренд-сесії, присвяченій розробці бренду Херсона, учасників просили назвати сильні сторони міста, які бажано було б донести за допомогою бренда потенційному туристу.

Відповіді були наступними:

  • Чорне та Азовське моря,
  • смачні овочі / фрукти,
  • найбільша в Європі пустеля,
  • штучний ліс,
  • Дніпровські плавні…

Але ж у місті немає ні лісу, ні моря, — здивувалися організатори. Зате була показовою реакція чиновників. Представники міської влади практично одразу втратили до проекту інтерес, в той час як представники адміністрації області одразу запропонували зробити на цьому акцент. Нагадаємо, що проект «Брендінг Херсонщини» — це громадська ініціатива, яка не має державного замовника.

У підсумку Херсонська область знайшла бренд, а місто Херсон залишилося ні з чим, і навіть було зроблено кілька спроб створити бренд міста, що залишилися без результату. Просте розуміння того, що місто також виграє від використання цього ж бренду, прийшло до херсонських розробників через роки.

Миколаївцям пропонується цей час заощадити і в питанні місто / область керуватися інтересами цільової аудиторії бренду.