Літопис брендінгу Миколаєва

Створення територіального бренду — процес не з легких. Цьому свідчить і історія створення бренду Миколаєва, яка все ще не закінчена. А починалося все з посилу:

Бренд міста — справа городян

Червень 2010. Миколаївський прес-клуб виступив з ініціативою обговорення і створення нового бренду міста Миколаєва. Повідомляє Губернская неделя.

«Нам нужно хорошее решение, которое учитывает интересы всех сторон, не ломая сложившуюся систему», — поділився своїм баченням процесу Гліб Головченко, голова Миколаївського прес-клубу.

Завдяки цій ініціативі місто Миколаїв стало першопрохідцем у новому Всеукраїнському соціальному проекті «Брендінг міст — справа городян». У процесі роботи на бренд-сесії городяни, під керівництвом команди професіоналів брендингу WikiCitynomika, за допомогою запропонованих ними технологій брендінгу та командоутворення, заклали основу майбутнього бренду Миколаєва та підготували грунт для інтеграції спільноти рідного міста. Варіантів було декілька. Вони склалися в процесі тривалих суперечок і обговорень. Наприклад, «Миколаїв — місто дивовижних людей» і «Миколаїв — місто адміралів». Адже бренд міста — це його духовна основа: сутність міста, його роль у світі, в країні, його сила, його дух, особливості, символи та легенди. Миколаїв. Прес-реліз за підсумками першої бренд-сесії.

Миколаїв — місто Адміралів

Вересень 2012. Невелика група громадських діячів, яких залучив міський фонд «Ласка» провела в стінах Миколаївського міськвиконкому семінар про виявлення візії та місії, брендінгу. Остання згадка про брендінг показала неоднозначне трактування процесу. Крім того, стало абсолютно ясно що без координації цієї роботи зусиллями міського самоврядування, яка могла б і депутатському корпусу аргументувати перспективи розвитку, налагодивши співпрацю, не обійтися. Суспільну дискусію не можна весь час починати з чистого аркуша. Наступність — шлях, щоб швидше досягти результатів, та ще б не забути про кооперацію. С.Ліманов. Самые яркие идеи достойны современного менеджмента

Лютий 2013. Ще не закінчилися суперечки навколо нового бренду, який ініціювали громадські діячі в Миколаївському прес-клубі: «Миколаїв — місто адміралів», як його стали «експлуатувати». Миколаївське земляцтво в Москві на своєму сайті зібрало історичну ретроспективу всіх адміралів, які колись служили в Миколаєві або народилися, вчилися в нашому місті. Значить, бренд почав приживатися. Адмиралы Николаева зажили в сети

З січня 2013 стартував та працює нині інформаційно-просвітницький майданчик ідей і проектів «Новий Миколаїв — місто життєстверджуючого розвитку». Ідея Відкритого майданчику «Новий Миколаїв» народилася в ході розробки проекту стратегії сталого розвитку міста Миколаєва і працює як волонтерський проект її ініціаторів, модераторів і організаторів: Миколаївського міського фонду ЛАСКА, Громадської організації АРТ-Оптимісти і Центральної бібліотеки ім. М.Л. Кропивницького. Открытая площадка против междусобойчика

21 марта 2014. МИССИЯ И ВИЗИЯ В РАЗВИТИИ ГОРОДОВ И ТЕРРИТОРИЙ. Брендінг ніщо без місії і візії, які разом є лейтмотивом розвитку території.

20 червня 2014. Відкритий майданчик, обговорення ГОРОДСКАЯ ИДЕНТИЧНОСТЬ И БРЕНД ГОРОДА. Які ж були ідеї в учасників Відкритого майданчика «Новий Миколаїв», які стосувалися можливого нового бренду нашого міста? Звичайно ж, згадали ідеї брендів, які певним чином присутні в міському інформаційному просторі, але глибоко не проробляються і не просуваються. Це «Миколаїв — місто Святого Миколая» та «Миколаїв — місто Адміралів». Ще прозвучали такі ідеї:

  • Миколаїв — місто унікального досвіду
  • Лукомор’я
  • Південний Петроград

Але всі погодилися з тим, що:

  • для розробки бренду міста потрібен замовник — чи то міська громада, чи то мер, чи міськрада;
  • бренд повинен розроблятися на основі експертно-громадської підходу;
  • бренд міста не обов’язково спирається тільки на історію, він повинен бути спрямований у майбутнє;
  • бренд місту потрібен, а процес роботи над ним триватиме не менше року і об’єднає міську громаду.

І загальним побажанням було те, щоб наші міські власті були більш ініціативними, більш проактивними і прогресивними, використовували позитивний досвід інших міст. Але в будь-якому випадку нам усім треба вміти більш конструктивно взаємодіяти, зазначила Людмила Руденко-Кардаш — модератор Відкритого майданчика, виконавчий директор Миколаївського міського фонду ЛАСКА «Сприяння економічним і соціальним реформам».

 

Логотип Миколаєва 2014 — «Штурвал»

«У 2014 році« Клуб політичної діагностики «СтрекоZа» запропонував молоді попрацювати над створенням бренду Миколаєва. Мета: об’єднання всіх та гідна презентація міста країні і світу. Так, до 225-річчя Миколаєва, був створений символ неповторності — бренд міста, в основу якого взято такий елемент, який уособлює і нашу історичну міць, і розвиток на поточному етапі — Штурвал»

nikolaev-shturval

Голова «Клубу політичної діагностики «СтрекоZа», радник мера Миколаєва Лідія Ємєлева, зазначила:« Для того, щоб ми були сильні, необхідно бути згуртованими і відчувати свою ідентичність з рідним містом». Зі статті на сайті КПД «СтрекоZа»

11 вересня 2014. на Відкритому майданчику «НИКОЛАЕВ РУЛИТ…»: ИНФОРМАЦИОННЫЙ МИКС КО ДНЮ ГОРОДА ПРЕВРАТИЛСЯ В ОБСУЖДЕНИЕ ПРОБЛЕМЫ ЕГО БРЕНДИРОВАНИЯ — даний варіант обговорили і вирішили, що незважаючи ні на що, бренд місту потрібен, а напрацювання Клубу політичної діагностики «СтрекоZа» дуже цікаві , але вимагають доопрацювання через проведення загальноміського конкурсу.

Листопад 2014. Ініціативна група з питань розвитку туризму Миколаївської обласної адміністрації ознайомилася з презентацією херсонських колег, які розробили бренд «Скіфское Сонце». Обговорили особливості і методологію розробки та впровадження територіального бренду.

Лютий 2015. Миколаївська облдержадміністрація запросила до співпраці БА «Грейдс» для організації заходів в рамках розробки брендінга Миколаївської області та міста Миколаєва.

продовження скоро буде …