Як буде вестися подальша робота з брендінгу нашого краю?
Брендінг території — складний і масштабний проект, який необхідно втілювати в життя за принципами проектного управління із залученням муніципальних, комерційних і громадських структур.
Процес розробки буде включати наступні стадії:
- Дослідження, акцентування територіальної ідентичності та визначення пріоритетної комунікаційної стратегії регіону. Велика робота в даному напрямку вже зроблена: Літопис брендінгу Миколаєва. І організатори даного проекту запрошують усіх зацікавлених в брендінгу регіону осіб знову об’єднатися задля фінального «ривку»! З цією метою формується розширена робоча група (РРГ), що включає активних мешканців міста, представників громадськості, бізнесу та влади, завдання якої — сформулювати «платформу» майбутнього бренду, знайти мотиви, які стануть його основою, дозволять звести докупи МІСІЮ, візію регіону і майбутній БРЕНД. Взяти участь.
У роботі над даним етапом буде також (в черговий раз, але в новій якості) проводитись вивчення громадської думки шляхом опитувань в соцмережах, і кожен бажаючий може поділитися своїми думками та ідеями. - Формування «приймальної комісії» бренду (ПК), до якої мають увійти особи, достатньо компетентні для прийняття рішень з оцінки та вибору варіантів на подальшому етапі розробки атрибутів бренду. Поряд з представниками влади, в комісії мають бути авторитетні дизайнери, рекламісти, маркетологи, які користуються повагою та авторитетом у жителів регіону.
- Розробка атрибутів бренду: логотипу, слогану, системи візуальної ідентифікації на основі створеної на етапі 1 «платформи». На даному етапі всім дизайнерам надається можливість проявити себе і надати свої варіанти. ПК здійснює аналіз та відбір наявних варіантів. Щоб уникнути ситуації, коли конкурс скінчився, а вибрати нічого, професійне брендінгове агентство (співорганізатор проекту) запропонує свої варіанти візуалізації бренду, допоможе доопрацювати кращі варіанти інших учасників, якщо виникне така необхідність. ПК здійснює вибір одного або декількох варіантів для подальшої роботи.
- Впровадження розробок у життя. На базі обраного варіанту буде розроблена система візуальної ідентифікації Миколаївської області, створений бренд-бук та розроблені Положення про використання бренду, які дозволять узаконити та впорядкувати процеси його використання.