Логотип або бренд?

Для пересічного обивателя найчастіше поняття логотипу та бренду тотожні, в той час як гуру брендингу одностайно наполягають на наявності смислової прірви між ними.

Якщо говорити про відомі продукти або компанії, то різниця полягає в тому, що: логотип — це просто «картинка» або образотворчий знак для товарів / послуг, в той час як бренд передбачає певну популярність, знання та емоції споживачів даного продукту або послуги.

У додатку до розроблюваного територіального бренду, різниця у значенні слів стає більш очевидною, якщо розглядати не іменники (бренд, логотип), а дієслова, які передбачають певні дії. У цьому випадку:

  • брендінг території — процес включає пошук ідентичності, смислових та комунікаційних акцентів, і вже на фінальній стадії процесу, сюди входить і…
  • розробка логотипу території — створення графічного рішення, візуального атрибута бренду.

Чи може розроблений логотип міста стати його брендом? Як це не блюзнірськи прозвучить, може! У тому випадку якщо автор логотипу інтуїтивно відчув, зрозумів і висловив те, що можливо і не зробила б ціла група дослідників. Приклади? Згадайте I ♥ NY, проста ідея, яка ідеально працювала (-є) для Нью-Йорка, і виглядає дешевим плагіатом у численних клонах.

Мета даного проекту: створити осмислений бренд, частиною і одним з проявів якого буде, звичайно ж і логотип.