Завдання на створення туристичного логотипу Миколаєва та області

Логотип повинен допомогти в просуванні туристичного потенціалу Миколаївщини.

У графічному рішенні потрібно знайти узагальнюючий образ, який дозволить ефектно представити як місто Миколаїв, так і атракції області.

За даними попередніх опитувань в залученні туристів важливу роль відіграють: природні перлини області: Трикрати, Мигія, Кінбурн, о.Березань, Актовський каньйон, гранітно-степове Побужжя, та інші; історичні місця: Ольвія, городище Дикий сад, числені пам’ятки міста, музеї Суднобудування і флоту, ракетних військ, та інші; Миколаївський зоопарк, Чорноморські курорти: Коблеве, Очаків, Рибаківка.

Можливі наступні композиційні рішення логотипу:

  1. єдиний зображувальний елемент з різними словесними частинами (Миколаїв, Миколаївська область, Миколаївщина);
  2. різні зображувальні елементи для міста та області, об’єднані єдиною стилістикою (наприклад, логотипи Львова та Львівської області).

Зміст графічної частини:

(Варіант платформи бренду, запропонований організаторами)

Збірний образ: Микола (Святий Миколай, Земля Святого Миколая).

Назва нашого міста і краю — це та історично обумовлена ​​константа, яка була, є і залишиться такою в осяжному майбутньому. На відміну від багатьох інших міст, Миколаєву пощастило — ім’я обласного центру несе певний зрозумілий сенс, конкретний антропоморфний образ.

У технологіях брендінгу корпоративного або споживчого, сила бренду багато в чому визначається її цілісністю, коли назва, графічне рішення і маркетингова стратегія бренду несуть єдиний меседж. Також і створюючи територіальний бренд, заснований на топоніміці краю, ми забезпечуємо цілісне сприйняття майбутнього бренду, проявляємо очевидні символи, що завжди ефективніше, ніж при впровадженні нових семантичних конструкцій.

Отже, Святий Миколай — універсальний об’єднуючий образ, відомий багатьом.

У християнському світі Святитель Миколай Чудотворець — один з найбільш відомих і шанованих святих, дуже популярний у народі. Спектр його повноважень вельми широкий: покровитель мандрівників, моряків, купців, багатства і торгівлі, також вважався в уявленні слов’ян господарем підземного і морського світів, покровителем землеробства і скотарства (бджільництво, народна медицина і багато інших аспектів).

У всьому світі образ Святого Миколая овіяний безліччю багатих міфів і легенд, ототожнюється з багатьма яскравими відомими релігійними та фольклорними образами: Дід Мороз, Санта Клаус, Пер Ноель (Франція), San Nicola di Bari (Італія) та ін.

Діяння та чудеса, легенди Миколая Чудотворця — відомі багатьом, передаються досі з уст в уста. На основі переказів, легенд і оповідей про діяння Святого Миколая, народна традиція перетворила його в казкового доброзичливого дідка Санта-Клауса, який щорічно дарує дітям подарунки до Різдва. Ймовірно, це також обумовлено численними розповідями про благодійну діяльність Святого Миколи.

Святий Миколай займає особливе місце в релігійній свідомості слов’ян. Він є найбільш шанованим святим. Згідно з письмовими джерелами XVI-XVIII століть, що містять спостереження іноземців про слав`янські народи, саме Миколаю віддавали поклоніння, у разі важливою прохання для переконливості молили не заради Бога чи Христа Спасителя, а заради Миколи, а дні пам’яті цього святого шанували іноді вище за інші свята. Крім того, навіть у XIX-XX століттях в народі широко побутувало уявлення, що Трійця складається з Спасителя, Богоматері і Миколи Угодника.

Авторам також дається свобода запропонувати іншу платформу та ідейне обґрунтування туристичного логотипу.

Технологічні аспекти туристичного логотипу:

Знак повинен добре відтворюватись на будь-яких популярних носіях: повноколірний варіант (для офсетного друку, шовкографії та відтворення на екрані), одноколірний варіант (штамп, відтиск, печатка); монохромний варіант (газета, факс).

Дотримання ціх вимог є бажаним, але не обов’язковим. На даному етапі важлива графічна ідея, доведення якої до потрібного рівня буде забезпечено фахівцями.

Авторам пропонується модель ліцензування Attribution-ShareAlike («Атрибуція — На тих же умовах») CC BY-SA. Детальніше: http://creativecommons.org/licenses/?lang=ru

На таких умовах створюється відома Wikipedia, коли кожен з авторів має можливість доповнити або вдосконалити твір іншого. Модератором процесу виступають організатори проекту, готуючи графічні концепції на розгляд художньої ради проекту.

Кожен з авторів матиме можливість прийняти участь у спільному розгляді варіантів організаторами. Про час та місце проведення такого розгляду кожного учасника буде проінформовано особисто.

E-mail для надсилання ескізних варіантів: info@nikbrand.com

У листі просимо надати відомості про автора (ФІО, дата народження, місце роботи/навчання, контактні дані) а також, коментарі до надісланої роботи.

Останній термін збору пропозицій: 30 червня 2015р.

Бажаємо успіхів та натхнення!